Alcatraz


Zbodądź rekordowe 55 000 pkt - w Alcatraz jest parę dobrych miejsc do łączenia tricków

Zbierz litery C-O-M-B-O - niezbyt skomplikowany układ, dłuższy slide na początku, później manual i na rampę po ostatnią literkę.

Zbierz litery S-K-A-T-E - porozrzucane po mapie, ale również ułożone w pewnym ciągu. Po literce S skręćcie w lewo i tam będzie K i A. T jest przy wodzie, E nad schodami, gdzie zaczynamy poziom. Najlepiej sięgnąć po nie zaraz po T, wjeżdżamy w taka cienka uliczkę między barierką a ścianą, na niej robimy Wallride i wybijamy się po E. Czasu jest sporo, więc bez stresu wykonywać zadanie.

Zapraszamy na wycieczkę po Alcatraz - łapiemy się samochodu Boba, on podwozi nas w 3 miejsca, gdzie wykonujemy pojedyncze łatwe zadania.

Szaleństwo revertów - poznajemy już oficjalnie revert. Umiejętność bardzo przydatna, po prostu przy lądowaniu z rampy klikamy klawisz revertu. Trzy etapy: sam revert, revert + manual, lip + revert + manual. Postarajcie się to opanować.

Wykąp 30 turystów - przyjemne zadanie, turystów jest sporo przy barierkach, nie trzeba wykonać tego jednym kombo, więc nie powinno być problemu. Już na starcie wykonujemy slide i ciągniemy go jak najdłużej się da. Czas może momentami przeszkadzać, bo aż tak dużo go nie ma.

Odwróć uwagę strażników - przewracamy kubły, kierujcie się uważnie za strzałką. Przy dzwonie, w który mamy stuknąć, wystarczy wykonać slide po poręczy.

Semi Flip na spychaczu - poznajemy kolejnego Speciala. Standardowo napełniamy pasek Special, po czym wykonujemy Semi Flip po niższej stronie spychacza.

Odszukaj klucze strażnika - klucze ułożone są w jednym ciągu, na basenach się kończą. Jest ich 16, myślę, że nie powinno sprawić problemów, a za wykonanie strażnik otwiera więzienie.

Zdobądź medal w zawodach - kolejne zadanie z tego cyklu, ok 50 000 powinno zapewnić 3 miejsce, nie oszczędzajcie się ^^ 

Zdobądź profesjonalne 100 000 pkt - po poznaniu revertu i Alcatraz nie powinno być problemów, pamiętajcie o dodawanie specjali.

Wykonaj techniczny trik Mullena - po wyskoku wykonujemy Impossible, na dachu lądujemy manualem, ciągniemy go do końca i przy zeskoku z dachu dodajemy Kickflip. Pamiętajcie, że na dachu trzeba wylądować Manualem, Nose Manual nie będzie zaliczany.

Jazda ze strażnikiem Ronem - to zadanie ma dwa testy - na długość i wysokośc. Polega na tym, że łapiemy się samochodu, który nas rozpędza i przy skoczni musimy się puścić i wyskoczyć. W momencie lotu dodać jakiś trick, który zapełni Special. Po wylądowaniu mamy dwie skocznie, jedna na wysokość, druga na odległość. Aby przemieścić się z jednego końca samochodu na drugi, używajcie klawiszy 9 lub 2.

Ucieczka z Alcatraz - zadanie wymagające synchronizacji i niejakiej bystrości, bo trzeba załapać ten cały ciąg i wykonać go perfekcyjnie. Jedno z trudniejszych na tym poziomie.

Wykonuj wywoływane triki - tak jak na Uczelni, pokazują się tricki i mamy je wykonywać. Nie przeciągajcie ich niepotrzebnie, po co robić 360 Melon, skoro sam Melon wystarczy do zaliczenia.

Strzał w dziesiątkę - uciążliwe zadanie, wymaga wyczucia tego skoku w tarczę, maksymalny skok jest za 100 pkt. Musimy zebrać 400 w 10 próbach.

Zadania Specjalne:

Zdobądź szalone 400 000 pkt - co tu znowu opisywać. Łączcie tricki, wykorzystujcie każdy element.

Zbierz profesjonalne COMBO - 
 wymaga pewnej szybkości i wyczucia. Na początku slide po literkę C, później przeskok Wallridem na murek i wyskok z lampy po O. Po dachu wyskok po M i dalej slide. Przeskakujemy na taką jakby basztę, na niej slide i skok po B. Potem znowu slide i już tylko O.

Pozuj do 6 zdjęć - sześć zadań, śledźcie strzałkę, nie jest to trudne zadanie, z czasem może być gorzej.

Triki ręczne na serpentynach - należy wykonać manual w jednym ciągu na sam dół trasy. Zakończenie jest przy wieżyczce na dole. Może okazać się uciążliwe, ponieważ wymaga niezwykłej sprawności Manuala, może przydać się kod ze zwolnieniem tempa, choć bez niego też jest do wykonania to zadanie.

Wykonuj wywoływane mega-kombosy - do zrobienia jeden ogromny kombos. Zadanie naprawdę wymagające szybkości i połapania się w tym wszystkim, dlatego lepiej poczekać na łatwiejszy zestaw, w którym jest więcej flipów niż grabów. Można użyć spowalniacza czasu (Wstęp -> ..kilka porad)

Specjalne zadanie zawodowca Bama -
przejazd w wózku na zakupy, złożony z trzech etapów. Pierwszy z nich to zwykły przejazd, drugi to skok przez płotki, trzeci to slalom. Każdy z nich zakończony jest skokiem do wody przy statku.

Specjalne zadanie zawodowca Elissy - mamy 3 miejsca, w których musimy wykonać po 3 tricki. Starajcie się zapełniać pasek Special przed ich wykonaniem lub nabierać prędkości przez slidy na poręczach.

Specjalne zadanie zawodowca Rune'a - musimy wykonać 8 tricków w basenach. Niestety do teraz męczę się z tym zadaniem, jak ktoś jest w stanie udzielić wskazówek, to piszcie na maila (strona główna). Zadanie wymaga niezwykłego wybicia, używajcie Boneless.