W ..czyli co i jak wspomniałem o wyłączeniu opcji mgły w oddali. Dzięki temu gra staje się ładniejsza i przyjemniejsza, a przede wszystkim bardziej przejrzysta. Ma to znaczenie przy pokonywaniu kolejnych leveli. Mgłę można wyłączyć w tym miejscu:


Przede wszystkim chcę zwrócić uwagę, że nie opisuje zadań według kolejności ich odblokowywania, lecz według ich późniejszego rozmieszczenia na liście zadań.

Na każdym poziomie są zadania polegające na zebraniu określonej sumy. Są one określone jako punkty rekordowe, profesjonalne, szalone.

Nie za każdym razem opisywałem te zadania, ponieważ każdy ma inny sposób zdobywania punktów. Ja osobiście preferuję rampy, ale każdy ma swój styl jazdy. Jest oczywiście pełno miejsc na danej mapie, gdzie można te sumy zdobywać.

Na większości poziomów pojawią się zadania polegające na zdobyciu medalu w zawodach. W swoich opisach podkreślałem sumy, które wystarczą do zajęcia 3 miejsca, jednak niedokładnie tak to się przekłada. Liczy się również styl i klasa przejazdu. Dlatego starajcie się nie wywracać, dodawać Speciale, bo są one wysoko oceniane.

Przy wielu zadaniach podkreślałem to, lecz teraz nie zaszkodzi wspomnieć - nie przeciagajcie tricków, gdy nie ma takiej potrzeby. Mamy zadanie, w którym należy wykonywać wywoływane tricki. Można zrobić oczywiście 360 Melon, ale po co, skoro proszą nas tylko o Melon? Lepiej to wygląda, ale jest zwyczajnie niepotrzebne.

Również przy zbieraniu literek COMBO - nie ma co ciągnąc kombinacji po zebraniu ostaniej literki, bo czasem może okazać się to zupełnie niepotrzebne albo po prostu denerwujące, gdy przeciągniemy slide i zwyczajnie wywrócimy się. Zadanie nie będzie zaliczone.

Zadania specjalne zawodowców są warte uwagi, ponieważ za ich wykonanie możemy obejrzeć filmik, który obrazuje zaliczone zadanie. Może i nie jest to nowość, ale przyjemna nagroda :).

Wszelkie uwagi dotyczące poziomów, opisów itd kierujcie na maila white_mr@o2.pl.