Czyli jak do THPS4 podejść
Przede wszystkim nie traktujcie THPS4 jako gry, którą trzeba szybko przejść. Nie myślcie, że jest to gra wyłącznie dla ,,skejcików". Podejdzcie do tego, jak do odpoczynku. Bez stresu, dla relaksu i przyjemności :). Nie denerwujcie się, gdy w 10 próbie nie zaliczycie zadania. Nie raz potrzebowałem dużo więcej. Czasem po prostu wystarczyło wpaść na jakiś pomysł, co wymagało nie jednej próby. Dlatego starałem się opisywać zadania na podstawie własnego doświadczenia.

Jeśli chodzi o samą grę - rozmieszczajcie punkty adekwatnie do swojego stylu jazdy. Ja osobiście pakowałem w cechy dające długi i wysoki lot na rampie. Te tricki są wysoko punktowane i każdy slide, manual można zakończyć ewolucją na rampie. Odwrotnie oczywiście też się da, tylko jest trudniej. Po drugie nie przekombinowujcie kombinacji. Jeżeli wykonujecie Melon, dodajcie Kickflip i kończcie Melonem, ale nie dodawajcie jeszcze Hardflipa i Indy, bo trick się nie uda. Oczywiście im wyższy lot, tym lepiej łączyć ewolucje powietrzne. Możecie zrobić łatwe kombo za 20 000 albo stracić za 30 000. Warto?

Ważną rzeczą w THPS4 jest revert. Pozwala łączyć kombinacje na zasadzie rampa + manual/slide + rampa. Polega na tym, że przy zejściu z rampy klikamy 0 (na ustawienia klawiszy patrz na stronie głównej) i w tym samym czasie szybko klawisze do manuala (strzałka w górę i w dół lub odwrotnie). Niestety uczymy się go dopiero w Alcatraz, a przydaje się już wcześniej. Warto było teraz wspomnieć - jak ktoś połapie, jak to się robi, będzie to ułatwienie na pewno :).Nie wydawajcie kasy na samym początku na rzeczy niepotrzebne typu kody, ciuchy i filmiki. Na to przyjdzie czas później. Najpierw zbierajcie pieniądze na kupienie dwóch poziomów - Lunaparku i Chicago. One zapewnią kasę na resztę dodatków.

Ciekawą i pomocną rzeczą jest jeden z kodów, któy służy do spowolnienia czasu. Kosztuje tylko 1000, a dzięki niemu z łatwością wykonamy część zadań. Oczywiście nie musicie go kupować. Ma on służyć tylko jako pomoc, gdy już będziecie zmęczeni zadaniem. Głównie ma się to do zadań, które wymagają długich ślizgów lub manuali. Po prostu jest o wiele łatwiej utrzymać strzałkę na środku paska balansu. Bardzo przydatne przy zadaniach z Londynu: Rodney i trening na płaskim, 
Zdobądź medal w zawodach czy też w Chicago - Zrób kombinację za 100 000 na płaskim. Spowalniamy tempo, robimy 20 kombinacji za 5473 pkt. 5473 x 20 = 109 460. Na takich trickach można spokojnie zdobyć 400 000.Nie trenujcie do zadań. Oczywiście jest to kwestia upodobań, choć ja osobiście nie polecam. Mamy zadanie, które wymaga przejechania pewnej trasy, zebrania literek czy zdobycia punktów. Nie warto trenować tego poza celem. Można w końcu trenować podczas wykonywania :)

Nie raz po wykonaniu paru zadań odblokuje się następny poziom. Ja od razu do niego nie przechodziłem. Chciałem do końca wymęczyć poziom, żeby ze spokojem i doswiadczeniem przejść do następnego. Ale jak kto lubi ^^

Starajcie się używać Speciali w kombinacjach. Indy 900 jest warte ok. 13 000. Dodajemy do niego BS Revert + manual + Benihana i samo Indy 900 jest pomnożone x4, plus wartość reszty tricków, na oko jakieś 80 000.Pamiętajcie, że jeżeli wykonujemy ten sam trick któryś raz pod rząd, jest punktowany za mniejsze sumy, dlatego starajcie się używać wszystkich rodzajów tricków przy zdobywaniu punktów.

Czerpcie przyjemność z gry!