Kona

 

Zdobądź rekordowe 60 000 pkt - w Konie jest pełno ramp i miejsc, w których można łączyć kombinacje każdego rodzaju. Wykorzystajcie to.

Zbierz litery S-K-A-T-E - po wyłączeniu opcji mgły litery widać na planszy bez problemu, więc nie trzeba bawić się w zachowanie tej sensownej kolejności, można po prostu je pozbierać.

Zbierz litery C-O-M-B-O -
nie obejdzie się bez Spine Transfer, oczywiście można bez niego, jak ktoś chce pokombinować. Później już tylko manual i slide będzie potrzebny.

Zajmij co najmniej 3 miejsce na ulicy -
znamy tricki, revert, łączcie ze Specialami, ok 60 000 powinno dać 3 miejsce.

Odszukaj 4 elementy sprzętu z wypożyczalni -
są to tylko 4 przedmioty, jednak nieźle rozsypane. Są ukryte za rampami lub w środku mis. Obeznać się z rozmieszczeniem i i zbierać ^^

Urządź pokaz przy mini grzbiecie -
wykonujemy wywoływane tricki, tyle że tym razem musimy dołączyć do nich Spine Transfer. Próbujcie robić po 2 tricki na Spine Transfer, np: Kickflip + Spine Transfer + Airwalk. Znowu nie przeciągajcie tricków.

Wężowy slalom - 3 etapy, po każdym jest więcej bramek, które są ściślej ułożone. Na początku można zwyczajnie z wyczuciem przejechać, jednak w ostatnim etapie nie obędzie się bez użycia S. Pozwala ona za ostrzejsze pokonywanie skrętów. Róźnicę widać na mapie.

Uratuj ptaki z przewodów elektrycznych - do uratowania 7 ptaków, każdy z nich oznaczony jest ptasią kupą na rampie (te białe plamy). Najeżdżajcie prosto na rampę, żeby nie zrobić przez przypadek ślizgu, bo to tylko niepotrzebna strata czasu. Jak już jesteście na drucie, róbcie trick do momentu, aż ptak sam odleci.

Misty Flip nad luką dużego domku - kolejny Special, tym razem nie należy go tylko wykonać, trzeba dodać jeszcze skok nad domkiem. I podobnie - zapełniamy pasek Special, nakierowujemy się na domek i przytrzymujemy W, aby nasza postać wyskoczyła przed siebie. Dodajemy Misty Flip i zaliczone.

Zaimponuj Olliemu i włóczęgom - należy wykonać 3 kombinacje za: 10 000, 11 000, 12 000. Nie powinno sprawić problemu, samo Indy 900 (Special) to 13 200 pkt..

Zdobądź profesjonalne 125 000 pkt - kolejne, Konę znamy, więc powinno nie sprawić problemu.

Zbierz pozwolenia na obóz skejtowy - musimy zebrać 15 pozwoleń w 30 sekund, więc zadanie wymaga szybkości. Oczywiście pozwolenia są ułożone w pewnym ciągu, ale mimo to są szeroko rozstawione. Gdy już będzie się kończył czas, wchodzcie w manuala i róbcie do ostatniego pozwolenia.

Zajmij co najmniej 3 miejsce na rampie - kolejny konkurs, tym razem ograniczony podobno tylko do rampy. Ok. 70 000 pkt. zapewni miejsce na medal.

Ollie Magiczny Włóczęga 5x... ponownie - w zadaniu należy wykonać ollie nad każdym włóczęgą. Musimy zaliczać ich po kolei,  bo dopóki nie przeskoczymy w jednym miejscu - nie pojawi się w innym. Jeżeli będzie problem z odnalezieniem wszystkich 5, poszukajcie ich przed zadaniem. Miejsca, gdzie powinni leżeć są oznaczone kartonami. Znajdują się mniej więcej na obrzeżach mapy.

Pokaż klasę na skrzyni do tricków ręcznych - trzy właściwie proste etapy. W pierwszym musimy wykonać manual przez całą odległość. W drugim przed manualem dodać Kicklfip, natomiast w trzecim przed manualem dodać Kickflip i po zejściu z manuala Heelflip.

Kombo za 50 000 w misie - bez tłuczenia - musimy wykonać kombo za 50 000 pkt bez tłuczenia butelek, które leżą w takim miejscu, że przy odrobinie pecha można je stłuc, ale tak to nie zawadzają. Poza tym misa jest spora. 900 i Indy 900 są razem warte ok 20 000, do tego 3 tricki i jest 50 000.

Zadania specjalne:
 
Zdobądź szalone 500 000 pkt - spora suma, lecz do zebrania. Gdy brakuje 100 000, a czas się kończy, zacznijcie robić tricki ręczne, pisałem o tym w dziale ..kilka porad.

Zbierz profesjonalne COMBO -
literki umieszczone są na trasie wężowego slalomu, nie obejdzie się bez revertu.

Zostań królem Kony -
 zaliczamy 5 miejsc, na każdym mamy po 30 sekund. W sumie przez te 5 etapów mamy zebrać 1 000 000, więc wychodzi po 200 000 na miejsce. Oczywiście starajcie się zdobywać jak najwięcej, wiadomo, że na jednym etapie pójdzie inaczej niż na drugim.

Urządź pokaz przy nagrobku -
wykonujemy wyświetlane lipy na nagrobku. Najeżdżajcie prosto na nagrobek, bo w przeciwnym wypadku wykonacie slide. Ponownie nie przeciągajcie tricków, bo czasu tak sporo nie ma.

Znajdź i pokonaj 7 luk na kanale -
luki znajdują się wszędzie tam, gdzie są odstępy między rampami. Na pewno mieliście z nimi do czynienia przy wykonywaniu wcześniejszych zadań lub przy swobodnej jeżdzie. Jedna z nich jest ukryta przy szerokim odstępie między rampami.

Specjalne zadanie zawodowca Rodneya -
polega na wykonaniu 3 kombinacji tricków. Pierwsze dwie radzę wykonać w miejscu, gdzie rampy nie są oddalone od siebie za bardzo. Na przykład tam, gdzie wykonywaliście tricki nad grzbietem. Ostatni etap to już tricki ręczne + Special.

Specjalne zadanie zawodowca Steve'a -
wykonujemy tricki nad lub pod kolesiem na rowerze. Pierwszy skok jest dla zapełnienia paska, później już wpadamy w rytm tych skoków. Do wykonania 12 tricków.